MENTORLARIMIZ

TÜGİM’in üyeleri, TÜBİTAK tarafından desteklenen Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programı (1601) kapsamında bir araya gelmiş, Stratejik Teknoloji ve Ürün Yönetimi, İş Geliştirme, Teknoloji Tabanlı Başlangıç Firmalarının Gelişimi alanlarında girişim ve KOBİ’lere ArGe ve yenilik kapasiteleri ile ticari alanda olgunluklarını geliştirerek daha yüksek katma değere sahip çıktılar üreten, çıktılarını ulusal ve uluslar arası pazarlarda daha iyi ticarileştirebilen yapılara dönüşmesi için mentorluk yapmaktadır.

Farklı uzmanlık alanları ve iş tecrübelerine sahip, uzun yıllar yöneticilik, liderlik ve girişimcilik yapmış mentorlarımız sahip oldukları çeşitlilikleriyle bir yandan her iş alanı için özel olan “ayrıştırıcı”, diğer yandan iş başarısı için genel olan “bütünleyici” kısımlarını analiz etmeyi, tecrübe aktarım süreçleri için sistemler kurmayı ve süreçleri takımlar halinde yönetmeyi hedeflemektedirler.

NURİ MURAT AVCI

Co-Founder House of Human Coaching

Girişimci, Mentor, Koç, Eğitmen, Danışman, Yazar. House of Human (SUM) Koçluk Eğitim Danışmanlık A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi. Tüm Girişimci ve İş Mentorları Derneği (TÜGİM) Kurucu Başkanı. Association for Coaching (AC) Türkiye 2015-2016 Operasyon Başkanı. International Coach Federation Global Üyesidir.
Hayat Okyanusu ve Profesyonel Koçluk Kitaplarının yazarı, Artı Değer isimli TV programının yapımcısı ve sunucusudur.

NEDA SOYDAN

Partner

Kimya sektöründe edindiği 20 senelik profesyonel iş hayatında; inovatif arge ürün fikirleri oluşturma, bu ürünleri pazar odaklı geliştirme, üretim hattına taşıma ve teknik satışa dönüştürme operasyonlarındaki tüm aşamalarda yöneticillik yapmıştır. 2015 yılında Eksoy Kimya Genel Müdür Yardımcılığı’ndan ayrıldıktan sonra türlü uzmanlık alanlarında hizmet veren kurumlara, kurum-içi yenilik ve girişimcilik konularında danışmanlık hizmeti vermektedir.

MURAT ÜNVER

Eğitmen, Koç, TÜGİM Mentoru

ODTÜ’deki Fizik eğitiminin ardından, profesyonel hayatta Trans Teknik Büro Sistemleri Ege Bölge Müdürlüğü, Porland Porselen Genel Satış Müdürlüğü gibi üst düzey yöneticilikler sonrasında 2004 senesi ortalarından bu yana eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. 2011 senesinde; T.C. Arel Üniversitesi’nin “Eğiticinin Eğitimi” sertifika programına da katılan ve AB’nde geçerli eğitmenlik sertifikasyonu sahibi olan ÜNVER danışmanlık ve mentorluk faaliyetlerini sürdürmektedir.

SALİM BİRKAN PABUCCU

Danışman / Mentor

Sakarya Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği eğitimini tamamladıktan sonra endüstride mühendis ve yönetici olarak çalışmıştır. 2006 yılından itibaren Metalurji sektörü ve bilişim sektöründe hizmet veren girişimlerini kurmuştur. 2008 yılından beri hibe destekler, ar-ge birimlerinin kurulması ve etkin yönetimi alanlarında danışmanlık hizmetleri vermeye devam etmektedir.

RUHAN AKIN

Accredited Master Executive Coach

1998 yılında başlayan iş hayatına, Perakende ve zincir Mağazacılık sektöründeki yöneticilikleri ile devam etmiştir. 2009 yılından itibaren İK, Müşteri İlişkileri, Satış, Call Center alanındaki uzmanlıklarını verdiği eğitimler ile paylaşmaktadır. ICF ve AC akredite ünvana sahip koçlardan biri olarak sertifikalı koçluk eğitimleri vermekte ve kurumlarda koçluk ve mentorluk sistemi üzerine danışmanlık, koçluk ve mentorluk yapmaktadır.

RIFAT BURKAY ALAN

Girişimci, Mentor

Elektrik Elektronik Müh. (BSc), Deniz Ulaştırma Müh. (MSc), Yönetim Organizasyon (MBA).
ASARTECH ARGE Tasarım Mühendislik A.Ş. Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı, Tüm Girişimci İş Mentorları Derneği (TÜGİM) Kurucu Üyesi,
Savunma Havacılık ve Uzay Kümelenmesi (SAHA İstanbul), Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi(HTK) ve Denizcilik Kümelenmesi Üyesidir.
Savunma ve Denizcilik alanında 20 yılı aşkın kamu görevi, Savunma ve Haberleşme sektörlerinde İleri Elektronik Teknolojileri Girişimciliği, ARGE ve ÜRGE Proje Yönetimi,
TÜBİTAK TEYDEB Projeleri Tasarımı, Yürütücülüğü, TÜBİTAK 1512 Panelisti, İş Geliştirme ve İleri Mühendislik Teknikleri Mentorluğu tecrübelerine sahiptir.

MELTEM ÇORA

TÜGİM Yönetim Kurulu Başkanı

1992 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümünü tamamladıktan sonra 1992 yılında Akbank’ta MT olarak profesyonel hayatıma başladım. 1992-2008 yılları arasında Akbank da birçok konuda yönetici pozisyonunda görev aldım. Türkiye’de Bireysel Bankacılık konseptinin ilk oluştuğu yıllardan itibaren Kredi ve Banka kartları, Bireysel Krediler, Üye İşyeri Yönetimi, Mevduat ve Yatırım Ürünleri, Müşteri Odaklı Hizmetler ve Alternatif Dağıtım Kanalları Yönetimi, Ticari Bankacılık müşteri portföy yönetimi konularında çalıştım.

AHMET HADİ ERTUĞRUL

Project Lead at Voytes Turkey

1978 yılında başlayan iş hayatında 9 yıl bankacılık (Sınai Yatırım ve Kredi Bankası’nda Proje Değerlendirme Uzmanı), 29 yıl reel sektörde Mali ve İdari İşler Yöneticiliği (14 yıl Taylan Holding A.Ş. ve iştiraklerinde Yönetim Kurulu Üyesi, Denetçi, Mali ve İdari İşler Müdürü, 13 yıl Türk Ytong Sanayi A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı, 2 yıl Greiner Ambalaj Sanayi A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı) ve 4 yıl İTÜ Çekirdek ve İYTE’te mentörlük yaptı.

GÖKÇEN KARAN

Mentor at TÜGİM

Karan, 5 tanesi yazılım dilleri konusunda, Video blogging konulu ve son kitabı olan Anne Babalar için Internet rehberi ile 7 adet basılmış kitabın yazarı. Byte Türkiye, PC Magazin dergilerinde 200 kadar makalesi yayınlandı. Microsoft Developer Days I ve II ve çeşitli Webrazzi Seminerlerinde, Türkiye IK Zirvesi gibi seminer ve zirvelerde konuşmalar yaptı. Türkiye’deki ilk interaktif web dizisi olan Paradoks’un yaratıcısı ve senaristi. Microsoft Yazılım Geliştiriciler Grubu Kurucusu, Sitebuilders Kurucularından. Evli ve 1 çocuğu olan Karan, İstanbul’da yaşıyor. GmPly, Inc. kurucu ortağı ve CEO’su. Storyteller.

BARKIN ARAK

İnovasyon Danışmanı | Mentor

ODTÜ Makine Mühendisliği Lisans ve Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Yüksek Lisans derecelerine sahiptir.
Bosch Türkiye’de ArGe mühendisliği, ArGe Proje Yöneticiliği, ArGe Kalite Koordinatörlüğü, Bosch Otomotiv birimleri Patent ve buluş koordinatörlüğü görevleri yürütmüştür. Şişecam Proje Yönetim Ofisinin kurulumu büyük çaplı holding projelerinin yönetiminde görev almıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofislerinde yöneticilik görevlerinde bulunmuştur.
TÜBİTAK’ın stratejik teknoloji ve ürün yönetimi mentor ağında yer almaktadır.
30 üzerinde ulusal ve uluslar arası patente sahip patent vekilidir.
Patent ve Fikri Mülkiyet, Proje Yönetimi, ArGe Kalite Yönetimi, Moderasyon konularında uluslar eğitmenlik tecrübesine ve belgerine sahipitir.
IPA, Kalkınma Ajansları (Güdümlü, fizibilite, teknik destek), TÜBİTAK (TEYDEB, 1501, 1507, 1601, 1512, 1513), TGB, ArGe Merkezi projelerinde kurgu ve yürütme tecrübesine sahiptir.

TİM ve TTGV gibi kuruluşların inovasyon ve mentorluk programlarında görev almış, TÜGİM – Tüm Girişimci ve İş Mentorları Derneği’nin genel skreterliğini yürütmektedir.
Girişimler, kobiler ve şirketlere ArGe ve teknoloji, strateji, iş geliştirme, fikri mülkiyet, inovasyon ve yatırım konularında danışmanlık ve mentorluk yapmaktadır.

KALDE ERNART

Entrepreneur/ COO at Gmply Inc./ Mentor/ Speaker/ Expert on interactive video & online training

Yapımcı, yönetmen olarak televizyon, mobil içerik, web videosu ve reklam sektöründe 3 şirket kurdum. 2500 üzerinde içerik ürettim. Stereoscopic3D, hologram, interaktif 360VR teknolojileriyle dünyadaki ilk örnekleri tasarlayıp üreten ekiplerle ortak çalıştım. 2012 yılından beri odak noktam interaktif video teknolojisi, 2015 yılında ise “kurumsal online eğitim” konusunda, 2017 yılından beri ise kurucularından olduğum GMPLY interaktif video uzaktan eğitim platformu ile kurumsal eğitim sektöründeyim. 2017 yılında İTU Çekirdek girişimi olarak BigBang girişimcilik yarışmasında finale kalan ve yatırım alan ekiplerden biriydik. Daha sonra Innogate programına seçilerek Amerika’ya gittik ve Innogate programı tarihindeki ilk yerinde satış yapan ekip olduk. İtü Çekirdek, İtü Magnet, Workup kuluçka ve hızlandırıcılarından eğitimler aldık. Halen GMPLY’in COO’su olarak çalışıyorum.

NAZ ESRA ELİKARA EMET

RemedyHR; Profesyonel Koç, TÜGİM YK Üyesi, Eğitmen

İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nde İnsan Kaynakları Yönetimi yüksek lisans mezunudur. 2004 yılından 2015 yılına kadar olan çeşitli kurumsal firmalarda satış pazarlama, metin yazarı, insan kaynakları ve eğitmen olarak çalışmıştır. 2015 yılında RemedyHR firmasını kurmuş ve burada insan kaynakları danışmanlığı, koçluk, mentorluk hizmetleri vermekte ve kurumlara özel butik eğitimler düzenlemektedir. Yüksek Lisans bitirme projesi olan “Yazılım Sektöründe Performans Ölçme ve Değerlendirme” konulu çalışmayı pratikte de uygulamıştır. Startup ve İş Mentorluğu eğitimini tamamlayarak, start-uplara Mentörlük vermeye başlamıştır. Bir teknoloji startup’ı olan ServoKiosk firmasının kuruluş ve sonrası süreçlerinde organizasyonel danışmanlık ve Mentörlük vermiştir. Değer kattığı ve değer yarattığı projelerle iş yaşamına devam etmektedir. “Eylül Aniden Gelir” isimli ilk kitabı 2013 yılında Yitik Ülke Yayınlarından çıkmıştır.

Naz Esra Elikara Emet

MURAT EMRE DUMAN

Chief Operating Officer at Adastec Corp.

Alternatif bank, Akbank, Vakıfbank ve Aktif Bank ta sürdürdüğü iş hayatı boyunca Perakende Bankacılık Pazarlama, iş geliştirme ve iş stratejisi alanlarında üst düzey yöneticilikler ve genel müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu ve şu anda sektörde gelecek vaat eden firmaların ürün fikirlerinin geliştirilmesi ve ürünleştirilmesi, satış kanalları kurulması ve firmaların yatırımcıya hazırlanması konusunda profesyonel olarak hizmet vermektedir.

ATİLLA AKARSU

Planning and Cost Control Specialist at Enerjisa Üretim

1998 yılında Uzel makine sanayi de üretim uzmanı olarak başladığı iş hayatını Mercedes Benz Proje Yöneticisi ve Ferro Çelik Fabrika Müdürü olarak devam ettirmiştir. Bu süre içerisinde Ürün geliştirme ve Proje yönetimi konusunda uzmanlıklarını ilerletmiştir. Halen Üretim Müdürü olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

MELİH MARAL

Group Sales Manager – Savola Foods | Startup Mentor | BizDev & Growth Strategy | Coaching & Consulting

1996 yılında Unileverde başlayan satış hayatına 1998 yılında Koç Holding bünyesindeki Düzey Pazarlama A.Ş. de devam etti.Sırasıyla;Bölge satış temsilcisi, Zincir mağazalar satış temsilcisi, zim satış şefliği, zim satış yöneticiliği ve modern kanal bölge satış yöneticiliği yaptı.Şu anda Düzey Pazarlamada Bölge Satış Yöneticisi olarak çalışmaya devam etmekte olup, Garanti Partners , BÜMED destekli startuplara da mentorluk hizmeti vermektedir.

ELİF SUNGUR

Öğretim Görevlisi Dr.- Maltepe University

1990 yılından bu yana danışmanlık ve eğitim yönetimi alanında hizmet ve üretim sektörlerinde kurumsal tarafta ve proje görevlerinde çalıştı, 2004’den bu yana Maltepe Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğretim görevlisi, danışmanlık ve eğitim çalışmalarını sürdürüyor.

DORA SUNGUNAY

TÜGİM İş Geliştirme ve Modelleme Mentoru- Öğretim Görevlisi

Kamu kurum ve kuruluşlarında 22 yılı aşkın bir zaman diliminde idari ve proje yöneticilikleri deneyimi. Deniz tekneleri ve elektronik-elektrik donanımları, savunma ve gemi sanayi konularında danışmanlık ve uzmanlık. Üniversitede işletme yönetim ve organizasyon alanında akademisyen ve öğretim görevlisi. TÜBİTAK destekli kobi mentorluk eğitimi. Garanti BBVA Partners Girişim Üssünde, TÜBİTAK Dream BiGG projesinde uygulayıcı kuruluş Boğaziçi Üniversitesinde, TÜBİTAK BiGG+ projesinde uygulayıcı kuruluş House of Mentors Tekno-KOBİ programında ve Düzce Valiliği tarafından yürütülmekte olan Exceltour Projesinde mentorluk. YTÜ, ODTÜ ve Hacettepe Üniversiteleri ile STARTÜRK Uluslararası Kuluçka Merkezinin Hızlandırma programı gibi çeşitli platformlarda mentorluk. Yetkinlik alanları: Ürün fikirlerinin geliştirilmesi ve ürünleştirilmesi, satış kanalları kurulması, firmaların yatırımcıya hazırlanması ve iş modelleme ile birlikte planlama, yalın yönetim ve organizasyon, toplam kalite yönetimi, insan kaynakları yönetimi, sermaye oluşturma ve yeni pazarlara girme stratejileri.

ÖZGÜR GENCER

Executive Professional, Certified Mentor, Entrepreneur

• Strong leadership, ability to work in a team and on his own
• Attention to detail, ability to meet strict deadlines
• Ability to work under pressure and to meet targets and to achieve results
• Knowledge of business consultancy and business start up and implementation
• Strong communication skills
• Experienced in planning, coordination and organization
• Strong leadership skills, capability of building, managing and developing teams

HAKAN GÖKÇE AKGÜN

Satış & Pazarlama Direktörü

Başarıya gidebilecek ve büyüme hedefleri içinde olan, tecrübelerimi ve yönetimsel becerilerimi uygulayabileceğim şirketlere mentorluk yapmak istiyorum.
Uzmanlık alanlarım;
Satış Stratejileri kurmak, Kampanya Yönetimi, Pazarlama, uzmanlık alanları Çizgi üstü ve Çizgi Altı olmak üzere dijital ve geleneksel alanları da kapsar, Satış Kanalı kurmak, Kanal Yönetimi, Kurumsal ve Bireysel, Talep yaratıcı stratejiler oluşturmak, Satış odaklı pazarlama kampanyaları yaratmak, Stratejik Planlama, Reklam ve PR ajanslarının yönetimi, Bütçe planlama ve finansal öngörü, Kar&Zarar sorumluluğu, Fiyatlama stratejisi oluşturma, Kurumsal Kimlik çalışması, Markalaşma çalışmaları ve rekabetçi konum belirleme, Sadakat ve teşvik programları yönetimi, Pazarlama Planı hazırlamak, Pazar Araştırmaları ve analizleri yapmak, Medya Planlama ve satın alması, Müşteri ilişkileri ve Çağrı Merkezi yönetimi, İş Geliştirme, Ürün Yönetimi, Etkinlik ve Sponsorluk Yönetimi, Takım Yönetimi ve Mentorluğu,

HAZAL ALAGÖZ

Marketing Manager/ Mentor/ Executive Coach

Armada Bilgisayar Pazarlama Müdürü olarak Armada’nın distribütörü olduğu önde gelen 25 bilişim markasının pazarlama faaliyetlerini yönetmektedir. 15 yılı aşkın süredir reklam ve bilişim sektöründeki çeşitli kurumlarda B2B ve B2C pazarlama stratejilerinin oluşturulması ve yürütülmesine yönelik çalışmaktadır. ICF akredite bir yönetici koçudur.
Proline Bilişim ve TÜBİTAK MentorSEA bünyesinde Start Up Mentoru olarak başladığı mentorluk yolculuğu katma değerli işler çıkaran girişimcilere markalaşma, kurumsal iletişim, dijital pazarlama, satış ve iş geliştirme alanlarında mentorluk desteği vererek devam etmektedir.

GÜLŞAH NOMAK

Founder at misPHARMA

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 14 yıl uluslararası ilaç firmalarının (Bayer ve Sanofi) medikal departmanlarında çeşitli pozisyonlarda çalıştım. 2019 yılı itibariyle, ilaç firmaları ve sağlık alanındaki startuplara danışmanlık vermek ve içerik sağlamak amacıyla bir şirket kurdum. Hem büyük ölçekli firmalara hem de yeni girişimlere danışmanlık veriyorum. Firmalara ihtiyaç duydukları tanıtım ve eğitim materyallerinin içerikleri, klinik çalışma dokümanları gibi konularda destek oluyorum. Yanı sıra, sunum teknikleri eğitimleri veriyorum.

NEŞE ÖZTÜRK COŞKUN

Business Development Manager

İlaç endüstrisinde orijinal, jenerik ve biyoteknoloji alanında 13 yıllık iş geliştirme, proje yönetimi teknoloji transferi ve Ar-Ge deneyimi bulunmaktadır. Çok uluslu şirketlerde, lisanslama, tıbbi cihaz, orijinal molekül, biyobenzerler, fason üretim projeleri ve akademi ile ortak geliştirme projeleri konusunda deneyim sahibidir. İstatistiksel forecast hazırlama, finansal fizibilite, iş değerlendirme ve analitiği deneyimlerin yanısıra, straateji hazırlık süreçlerini aktif olarak yönetmiştir.

MÜJGAN NAYCI DUMAN

Project Manager at Teknopalas Yüksek Teknoloji Sistemleri A.Ş

27 yıllık Tekstil yüksek mühendisidir, özel sektörde tekstilin farklı alanlarında Karaca, Yünsa, Edpa, Boyner, Nike gibi yerli ve yabancı birçok kurumsal firmada görev yapmıştır. Marmara Üniversitesi Tekstil Mühendisliğinde Doktoraya devam etmektedir, akıllı tekstiller ve RFID bazlı tekstil yüzeyler üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. Boğaziçi Üniversitesinde iki yıldır girişimci mentörlüğü yapmaktadır, çeşitli TÜBİTAK projelerinde yer almıştır. Doktora çalışma konusu ile Tübitak 1512 BIGG başvurusu yapmış ve aynı zamanda İTÜ Çekirdek’e de kabul edilmiştir.

SEÇİL ÖZEKİN ERDOĞAN

Management Consultant and Coach at SenkronCoach

Lisansı Boğaziçi Üni., MBA’i ABD’nin Rochester Üni. Simon School’da tamamladım. Şişecam’da 3 yıl stratejik planlamada çalıştım. Sabancı Grubu’nda 15 yıl farklı şirket ve görevlerde çalıştım. Holding, Gıdasa ve Teknosa’da karar destek pozisyonlarında yer aldım, fonksiyonel sorumluluklar aldım. Bu dönemde çalışma alanlarım: strateji, iş geliştirme, finansal planlama ve analiz, pazar ve rekabet analizi ile şirket satınalma oldu. Teknosa’da perakendenin en kritik fonksiyonu tedarik zinciri ve kategori yönetiminde liderlik yaptım, şirketin büyümesinde, verimlilik ve karlılığı arttırıcı dönüşümünde pay sahibi oldum. Daha sonra kariyerime telekom sektöründe devam ettim, Turkcell’de 2 yıl Akıllı Cihazlar Direktörü olarak çalıştım. Sabancı Holding’de danışmanlık yaptım. Deneyimlerimi farklı şirketlere aktarma isteği ile eğitim ve danışmanlık alanında çalışmalara başladım. Girişimcilik ekosistemlerine destek olan organizasyonlarda yer alıyorum. LeadNetwork ve PWN Derneklerinde yer alıyorum.

ALGIN EROZAN

Algın Erozan, MSc, PMP, Facilitator, Agile, Mentor, LIMC

Istatistik bölümünden mezun oldum.Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisans çalışmalarına devam ettim. Bilgisayar Mühendisliği bölümünde yüksek lisans tamamladım. Bilişim ve Telekom sektörlerinde tecrübeliyim.Proje, Program ve Portföy yönetimi ile Çevik (Agile) Proje Yönetimi konularında tecrübeliyim. 2005 yılından itibaren PMI üyesiyim. PMI TR’de 2014 yılında başkan olarak görev yaptım. PMI kitaplarında konu uzmanı ve editör olarak yazarlık yaptım. PMI TR’nin önderliğinde ve PMI Fransa, PMI Slovenya, PMI Bulgaristan tarafından yürütülen ve AB tarafından fonlanan Outspeed Startup projesinde Startup’lar için Proje Yönetimi rehberinin hazırlanmasında yazar olarak destek verdim.
EMCC Mentor sertifikasına sahibim.

Algın Erozan

PİA PINAR BOZYEL

Founder and Chairman ASARTECH

2007-2008 ALMA : Kahve ve Makinaları Türkiye Yetkilisi
2008-2013 Ss. Cyril and Methodius University of Skopje : Türkolog
2008-2013 MK Yurtdışı Eğitim ve Tercüme Hizmetleri : Kurucu
2013-2016 MAYA Çeviri ve Dil Hizmetleri : Kurucu ortak
2015-2016 Kayı Leather Craft Workshop : Kurucu
2013-2018 Genç Başarı Eğitim Vakfı : Mentor
2017-2018 Parrotize App : Kurucu / CEO
2018 Tüm Girişimciler ve İş Mentorları Derneği : Mentor