MENTORLARIMIZ

Tügim’in kurucu üyeleri, TÜBİTAK tarafından desteklenen Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programı (1601) kapsamında bir araya gelmiş, Girişimcilik, Kimya Sanayi, Savunma Sanayii, Denizcilik, Satış ve Pazarlama, Proje Üretme ve Geliştirme, Mekatronik/Mühendislik gibi çeşitli uzmanlık alanları ve iş tecrübelerine sahip uzun yıllar yöneticilik ve liderlik yapmış kişilerdir. Sahip olunan çeşitlilikleriyle bir yandan her iş alanı için özel olan “ayrıştırıcı”, diğer yandan iş başarısı için genel olan “bütünleyici” kısımlarını analiz etmeyi, tecrübe aktarım süreçleri için sistemler kurmayı ve süreçleri takımlar halinde yönetmeyi hedeflemektedirler.

NURİ MURAT AVCI

NURİ MURAT AVCI

Girişimci, Mentor, Koç, Eğitmen, Danışman, Yazar. House of Human (SUM) Koçluk Eğitim Danışmanlık A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi. Tüm Girişimci ve İş Mentorları Derneği (TÜGİM) Kurucu Başkanı. Association for Coaching (AC) Türkiye 2015-2016 Operasyon Başkanı. International Coach Federation Global Üyesidir.
Hayat Okyanusu ve Profesyonel Koçluk Kitaplarının yazarı, Artı Değer isimli TV programının yapımcısı ve sunucusudur.
NEDA SOYDAN

NEDA SOYDAN

Kimya sektöründe edindiği 20 senelik profesyonel iş hayatında; inovatif arge ürün fikirleri oluşturma, bu ürünleri pazar odaklı geliştirme, üretim hattına taşıma ve teknik satışa dönüştürme operasyonlarındaki tüm aşamalarda yöneticillik yapmıştır. 2015 yılında Eksoy Kimya Genel Müdür Yardımcılığı'ndan ayrıldıktan sonra türlü uzmanlık alanlarında hizmet veren kurumlara, kurum-içi yenilik ve girişimcilik konularında danışmanlık hizmeti vermektedir.
MURAT ÜNVER

MURAT ÜNVER

ODTÜ’deki Fizik eğitiminin ardından, profesyonel hayatta Trans Teknik Büro Sistemleri Ege Bölge Müdürlüğü, Porland Porselen Genel Satış Müdürlüğü gibi üst düzey yöneticilikler sonrasında 2004 senesi ortalarından bu yana eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır. 2011 senesinde; T.C. Arel Üniversitesi’nin “Eğiticinin Eğitimi” sertifika programına da katılan ve AB’nde geçerli eğitmenlik sertifikasyonu sahibi olan ÜNVER danışmanlık ve mentorluk faaliyetlerini sürdürmektedir.
SALİM BİRKAN PABUCCU

SALİM BİRKAN PABUCCU

Sakarya Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği eğitimini tamamladıktan sonra endüstride mühendis ve yönetici olarak çalışmıştır. 2006 yılından itibaren Metalurji sektörü ve bilişim sektöründe hizmet veren girişimlerini kurmuştur. 2008 yılından beri hibe destekler, ar-ge birimlerinin kurulması ve etkin yönetimi alanlarında danışmanlık hizmetleri vermeye devam etmektedir.
RUHAN AKIN

RUHAN AKIN

1998 yılında başlayan iş hayatına, Perakende ve zincir Mağazacılık sektöründeki yöneticilikleri ile devam etmiştir. 2009 yılından itibaren İK, Müşteri İlişkileri, Satış, Call Center alanındaki uzmanlıklarını verdiği eğitimler ile paylaşmaktadır. ICF ve AC akredite ünvana sahip koçlardan biri olarak sertifikalı koçluk eğitimleri vermekte ve kurumlarda koçluk ve mentorluk sistemi üzerine danışmanlık, koçluk ve mentorluk yapmaktadır.
RIFAT BURKAY ALAN

RIFAT BURKAY ALAN

Eğitmen, Danışman, Tasarımcı, Girişimci, Mentor. Kamuda 20 yılı aşkın yönetim ve danışmanlık tecrübesini takiben halen İTÜ Denizci Öğretim Görevlisi’dir; Savunma ve Denizcilik AR-GE Projelerinde İnsan Faktörleri Mühendisliği Proje Tasarım Danışmanıdır; Entegre Deniz Sistemleri Tasarım ve Danışmanlık Kuluçka Girişimi sahibidir; İleri Mühendislik Teknikleri Mentoru ve Temel Koçluk sertifikasına sahiptir.
MUHAMMED ALİ GİZER

MUHAMMED ALİ GİZER

1993 yılında TRT’de Bilgisayar ve Bilişim Departmanında başlayan iş yolculuğu; Diyojen ve PRNet araştırma koordinatörlüğünden, MetCap enerji ve Agromet tarımsal yatırım araştırma danışmanlığına uzanmış, Cebeci Teknolojide Bulut Bilişim ve Altyapı Danışmanlığı, AG Platform’u kurmasıyla profesyonel analist olarak devam etmektedir.
REMZİ ARTAR

REMZİ ARTAR

Ar-Ge proje yönetimi, ileri mühendislik yöntem ve araçları geliştirme konularında uzman, takım ve proje yöneticisi. Işık, Yeditepe ve Özyeğin Üniversitelerinde yarı-zamanlı öğretim görevliliği yaptı. Halen FİGES firmasında TÜBİTAK destekli Ar-Ge projeleri yönetmektedir. İleri Mühendislik Teknikleri Mentoru ve Temel Koçluk sertifikasına sahiptir.
DENİZ ÖZEN

DENİZ ÖZEN

1994 yılında başladığı iş hayatına HP ve Compaq sonrasında Microsoft’a transfer olarak devam etti. 2002 yılında Windows MEA Grup Direktörü olarak başladığı Microsoft yolculuğu ise önce bölgesine Afrika’yı dahil etmesi, sonra bölge yöneticiliğine yükselerek Consumer& Online Business kısmına geçmesi, tüm bölgenin genel müdürlüğü noktasına gelmesiyle devam etmektedir.
GÖKÇEN KARAN

GÖKÇEN KARAN

CEO at GmPly, Inc.
FİLİP MİNASYAN

FİLİP MİNASYAN

2000 yılında EFE Otomotiv ile başladığı iş hayatına dünyanın en büyük bebek ve çocuk hazır giyim markaları olan Carter's ve OshKosh & B'gosh markalarını Türkiye pazarına yerleştirip, Türkiye genelinde 11 mağazaya ulaştırdıktan sonra Anadolu Grubuna devri işlemini tamamlayarak devam etmiştir. EFE endüstride hala genel müdür görevini devam ettirmektedir.
SERAP ARTAR

SERAP ARTAR

1998 yılında dünyanın en büyük tekstil parekende zincirlerinden olan GAP Inc. şirketi’nin Türkiye Laison ofisinde Ürün Yönetimi Departmanında başlayan iş yolculuğu; YEŞİM Tekstil’de Departman Yöneticiliğinin ardından radikal bir sektör değişikliği ile Citibank ve Denizbank’ta Satış ve Pazarlama Müdürlüğüne uzanmış, sonrasında Türkiye’nin en büyük Ev Tekstil parekendecisi English Home’da Pazarlama Müdürlüğü görevini yürütmüştür.
SERDAR AKIN

SERDAR AKIN

Nobel İlaç ta Satış ve Pazarlama Türkiye İş Birim Direktörü olarak, Ar-Ge ve iş geliştirme süreçlerinden başlayarak ürünlerin lansman ve pazarlama süreçleri, satış kanallarının yönetimi, finansal bütçe yönetimi ve performans yönetimi konularında ekiplerine liderlik yapmaktadır. Aynı zamanda İCF akredite eğitimli Profesyonel bir Koç ve eğitmendir. Ayrıca TÜBİTAK destekli Mentor Programını tamamlamasının ardından İş Geliştirme Mentoru olarak devam etmektedir.
MURAT EMRE DUMAN

MURAT EMRE DUMAN

Alternatif bank, Akbank, Vakıfbank ve Aktif Bank ta sürdürdüğü iş hayatı boyunca Perakende Bankacılık Pazarlama, iş geliştirme ve iş stratejisi alanlarında üst düzey yöneticilikler ve genel müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu ve şu anda sektörde gelecek vaat eden firmaların ürün fikirlerinin geliştirilmesi ve ürünleştirilmesi, satış kanalları kurulması ve firmaların yatırımcıya hazırlanması konusunda profesyonel olarak hizmet vermektedir.
ATİLLA AKARSU

ATİLLA AKARSU

1998 yılında Uzel makine sanayi de üretim uzmanı olarak başladığı iş hayatını Mercedes Benz Proje Yöneticisi ve Ferro Çelik Fabrika Müdürü olarak devam ettirmiştir. Bu süre içerisinde Ürün geliştirme ve Proje yönetimi konusunda uzmanlıklarını ilerletmiştir. Halen Üretim Müdürü olarak çalışma hayatına devam etmektedir.
KAMİLE DEMİREL ÇİFTTEPE

KAMİLE DEMİREL ÇİFTTEPE

2001 yılında başlayan iş hayatına Kalite Yönetimi konusunda Yüksek Lisansını tamamlayarak devam etmiştir. Bilgi Teknolojileri sektöründe devam eden kariyerinde Kalite Yönetimi, Süreç ve Performans Yönetimi, Stratejik Planlama, Yönetim Sistemlerinin Kurulması ve İyileştirilmesi, Müşteri Memnuniyetinin Yönetilmesi, Denetim Yönetimi, Değişim Yönetimi, Kurumsal Risk, Süreç Riskleri, İSG & Çevre ve Bilgi Güvenliği Risk Yönetimi konularında uzmanlaşmıştır.
ELİF SUNGUR

ELİF SUNGUR

1990 yılından bu yana danışmanlık ve eğitim yönetimi alanında hizmet ve üretim sektörlerinde kurumsal tarafta ve proje görevlerinde çalıştı, 2004’den bu yana Maltepe Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğretim görevlisi, danışmanlık ve eğitim çalışmalarını sürdürüyor.
AHMET HADİ ERTUĞRUL

AHMET HADİ ERTUĞRUL

1978 yılında başlayan iş hayatında 9 yıl bankacılık (Sınai Yatırım ve Kredi Bankası’nda Proje Değerlendirme Uzmanı), 27 yıl reel sektörde Mali ve İdari İşler Yöneticiliği (14 yıl Taylan Holding A.Ş. ve iştiraklerinde Yönetim Kurulu Üyesi, Denetçi, Mali ve İdari İşler Müdürü, 13 yıl Türk Ytong Sanayi A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı) ve 1,5 yıl İTÜ Çekirdek’te mentörlük yaptı.
MELİH MARAL

MELİH MARAL

1996 yılında Unileverde başlayan satış hayatına 1998 yılında Koç Holding bünyesindeki Düzey Pazarlama A.Ş. de devam etti.Sırasıyla;Bölge satış temsilcisi,Zincir mağazalar satış temsilcisi,zim satış şefliği, zim satış yöneticiliği ve modern kanal bölge satış yöneticiliği yaptı.Şu anda Düzey Pazarlamada Bölge Satış Yöneticisi olarak çalışmaya devam etmekte olup, Garanti Partners , BÜMED destekli startuplara da mentorluk hizmeti vermektedir.
MELTEM ÇORA

MELTEM ÇORA

1992 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümünü tamamladıktan sonra 1992 yılında Akbank’ta MT olarak profesyonel hayatıma başladım. 1992-2008 yılları arasında Akbank da birçok konuda yönetici pozisyonunda görev aldım. Türkiye’de Bireysel Bankacılık konseptinin ilk oluştuğu yıllardan itibaren Kredi ve Banka kartları, Bireysel Krediler, Üye İşyeri Yönetimi, Mevduat ve Yatırım Ürünleri, Müşteri Odaklı Hizmetler ve Alternatif Dağıtım Kanalları Yönetimi, Ticari Bankacılık müşteri portföy yönetimi konularında çalıştım
DORA SUNGUNAY

DORA SUNGUNAY

Kamu kurum ve kuruluşlarında 25 yılı aşkın idari ve proje yöneticiliği, danışmanlık ve eğitimcilik deneyimi. Deniz tekneleri ve elektronik-elektrik donanımları, savunma ve gemi sanayi konularında danışmanlık ve uzmanlık. Uzak yol gemi kaptanlığı ehliyetli. Londra Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Savunma Etütleri Bölümü’nde Yüksek Lisans çalışması. İngiltere’de “Operasyon Planlaması” ve “Gerçek Zamanlı Karar Verme” konularında öğretim üyeliği.
ÖZGÜR GENCER

ÖZGÜR GENCER

• Strong leadership, ability to work in a team and on his own
• Attention to detail, ability to meet strict deadlines
• Ability to work under pressure and to meet targets and to achieve results
• Knowledge of business consultancy and business start up and implementation
• Strong communication skills
• Experienced in planning, coordination and organization
• Strong leadership skills, capability of building, managing and developing teams
KALDE EMART

KALDE EMART

Co-founder & COO of Gmply Inc.
PİA PINAR BOZYEL

PİA PINAR BOZYEL

Parrotize şirketinde Co-Founder