TAMAMLANMIŞ PROJELERİMİZ

Tarih Projenin Adı Projenin İçeriği
2017-2020 GARANTİ BBVA PARTNERS HIZLANDIRMA PROGRAMI TÜGİM olarak, 2017 yılından itibaren Garanti BBVA Partners Girişim Üssü tarafından yürütülen Garanti BBVA Partners Hızlandırma Programı kapsamında mentorluk hizmeti vermekteyiz. Proje kapsamında programa alınacak girişimlerin seçimi, girişimlerin ihtiyaç analizi , 4 modülden oluşan model kapsamında mentorluk verilmesi ve gelişimlerinin izlenmesi hizmetleri verilmektedir.
2017-2020 İTÜ ÇEKİRDEK Çeşitli konulardaki 150’den fazla yurt içi ve dışındaki start-up’lara mentörlük desteği verilmiş ve verilmektedir.
2-13 Temmuz 2018 STARCAMP 3. HIZLANDIRMA PROGRAMI STARTÜRK Uluslararası Kuluçka Merkezinin Hızlandırma programında girişimlere mentorluk desteği sağlanmıştır. Derneğimizi Meltem Çora, Dora Sungunay, Salin Birkan Pabuçcu ve Murat Ünver temsil etmiştir.
7 Aralık 2018 G-FAST 18 Sakarya Teknokent Teknoloji Transfer Ofisi Girişimcilik, Şirketleşme ve Ticarileşme Birimi, Girişim Atölyesi olarak iş fikri sahibi girişimci adaylara G-FAST adında Girişimci Hızlandırma Programı sunmuştur. Program kapsamında, Tüm Girişimci ve Mentörler Derneği ni temsilen Murat Ünver girişimcilere etkili sunum yapma ve motivasyon konuşmasını gerçekleştirmiştir. G-FAST’18 sponsorlarından olan TÜGİM’i temsilen Murat Ünver, Melih Maral, Özgür Gencer, Atilla Akarsu, Naz Esra Elikara, Salim Birkan Pabuççu ve Meltem Çora’dan oluşan heyet, sahne ekiplerine birebir mentörlük desteği vererek etkili sunum yapma, pazarlama teknikleri ve sahne öncesi motive edici eğitim konusunda kısa bilgilendirmede bulunmuştur.
2018-2020 DREAMBİGG PROGRAMI Boğaziçi üniversitesi dreambigg programında TÜGİM olarak mentorluk ve eğitim desteği verilmiştir
2018-2020 İELEV LİSESİ GİRİŞİMCİLİK KULÜBÜ Derneğimiz mentorları, 2019 yılında kulüp öğrencilerinin davetiyle düzenlenen Girişimcilik paneline katılım sağlamıştır.
2019-2020 eğitim öğretim yılında kulüp öğrencileri hazırladıkları projelerle farklı kurumlarda düzenlenen yarışmalara katılan kulüp öğrencilerine gönüllü mentorluk ve eğitim desteği verilmiştir
2018-2020 İzmir Yüksek Teknoloji TEKNOPARK Teknopark bünyesindeki çeşitli konulardaki 130’dan fazla girişimlerin projelerinde derneğimizi temsilen Ahmet Hadi Ertuğrul tarafından hakemlik yapılmış ve yapılmaktadır.
2018-2020 Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hasan Kalyoncu Üniversitesi TTO tarafından yürütülen Bigg 1512 kapsamında Murat Nuri Avcı ve Melih Maral derneğimizi temsilen mentorluk ve eğitim desteği vermiştir.
23-24 Mart 2019 ODTÜ İŞLETME TOPLULUĞU – GİRİŞİMCİLİK VE TEKNOLOJİ ZİRVESİ Üniversite öğrencilerine yönelik dijital girişimcilik yarışması ve girişimcilik ekosisteminin devlerinin buluştuğu oturum ve panellerden oluşan girişimcilik şöleni için Genç girişimlere gönüllü mentorluk desteği verdik.
5 Mayıs 2019 Hacettepe Üniversitesi Mezunlar Derneği Covid 19 Ortak Akıl Platformunda girişimcilere mentor desteği verilmiştir. Bu çalışmaya katkı verilmesi nedeniyle Hacettepe Üniversitesi Mezunlar Ormanına TÜGİM mentörleri adına fidan dikilmiştir.
11-12 Mayıs 2019 Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansıdestekli Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi tarafından yürütülen İş Planı ve Ticarileşme Projesi kapsamında 50 adet Girişimci ve Girişimci Adayına 2 tam gün İş Fikri oluşturma, Pazar Analizi,Şirket Kurma ve Şirket Yönetimi konularında TÜGİM’i temsilen Murat Ünver tarafından eğitim verilmiştir.
18 Mayıs 2019 Entrepreneurship Vertex&Case Speech Bu etkinlik ilham veren oturumlar ve girişimcilik vaka yarışması içermekteydi. Finale kalan 10 takım jüri karşısına çıktı. TÜGİM mentorleri tarafından bu etkinlikte mentorluk desteği verildi ve mentorlerimiz jüride yer aldı.
Ağustos 2019- Şubat 2020 Galatasaray Üniversitesi TİKAD tarafından yürütülen İSTKA destekli Gikamer Kadın Girişimcilik programında derneğimizi temsilen Meltem Çora, Murat Nuri Avcı,Dora Sungunay,Melih Maral ve Murat Ünver eğitim ve mentorluk desteği vermiştir.
2019-2020 İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ TÜGİM olarak, İstanbul Ticaret Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin İSTKA destekli “Ticaret Kuluçka’da Teknolojik Girişimciliğin Geliştirilmesi” projesi kapsamında 14 girişimci için ihtiyaç analizi yapılarak, girişimci özelinde uygun mentorluk ve eğitim hizmetleri verilmiştir. Projenin son aşaması olan Girişimciler ile yatırımcıların buluştuğu “The Big Day” için tüm girişimcilere yatırımcı sunumuna hazırlık desteği verilmiştir.. Süreç içinde farklı bir program olan “Yenilikçi Tasarımlar Yarışması “ kapsamında juri katılımı sağlanmıştır.
21-22 Mart 2020 ODTÜ İŞLETME TOPLULUĞU – GİRİŞİMCİLİK VE TEKNOLOJİ ZİRVESİ Üniversite öğrencilerine yönelik dijital girişimcilik yarışması ve girişimcilik ekosisteminin devlerinin buluştuğu oturum ve panellerden oluşan girişimcilik şöleni için Genç girişimlere gönüllü mentorluk desteği verdik.
28-30 Ağustos 2020 Healthech Hackathon ISTKA destekli Healthech Hackathon kapsamında 43 girişime 48 saat boyunca mentorluk desteği verildi. Mentorluk desteği verdiğimiz birçok girişim ödül aldı. 35 ödülden 23’ünü TÜGİM mentörlerinin destek verdiği girişimler almıştır.
2019-2020 Turkonfed DDM – Digital Dönüşüm Merkezi Turkonfed ve İş Bankası liderliğinde yürütülen Kobilerin Digital Dönüşümü sağlamayı amaçlayan projede TÜGİM olarak mentorluk desteği sağladık.
2021-2023 DreamBİGG Programı 2021-2023 döneminde BİGG1512 Uygulayıcı Kuruluş onayı alan Boğaziçi Üniversitesi DreamBİGG Programında TÜGİM olarak mentorluk ve eğitim desteği vermek için üniversite ile işbirliğimiz devam etmektedir.
2020-2021 BİGGPlus Tekno Kobi Programı House of Human uygulayıcı kuruluşu tarafından yönetilen programa, TÜGİM mentorları ile destek verilmektedir. Programa dahil olan Tekno Kobiler, mentorlerimiz çalışmalarına başlamıştır.
2020-2021 Yıldız Teknik Üniversitesi TTO Yıldız Teknopark bünyesinde startup ve scaleup seviyesinde faaliyet gösteren girişimlerin doğru yatırımcıya doğru adımlar ile ulaşması için mentor desteği verilecektir.
2020 – Devam ediyor İELEV LİSESİ GİRİŞİMCİLİK KULÜBÜ Derneğimiz mentorları, öğrencilere gönüllü mentorluk ve eğitim desteği verilmektedir.